У третю неділю грудня, напередодні Дня Святого Миколая, до КЗО «Котовський навчально-реабілітаційний центр» ДОР» завітали дніпровські волонтери. Благодійна акція «Мистецтво чути і розуміти один одного» мала на меті пояснити дітям особливості взаємовідносин між людьми різного віку, правила взаємин «старший – рівний – молодший».

«Виховний захід» проходив у формі інтелектуальних ігор, естафет, конкурсів, розваг. Навчання відбувалося в трьох групах: діти віком до 8 років, від 8 до 13 та старші.

Молодь підготувала для дітей «повчальні театральні дійства». Так старшокласники модель взаємовідносин аналізували на прикладі вистави «Туристичний похід». В основі інсценізації – реальна історія з життя. Один сюжет поєднав долі різних людей – різного віку, різної статі, різних професій. І лише спільними зусиллями єдиної команди, враховуючи думки кожного, вони подолали всі перешкоди.

А ось «дошколярики» побували в гостях у «Ріпки». На прикладі народної казки малята змогли побачити, як важлива підтримка один одного.

Дніпровські волонтери вже третій рік поспіль приїзжають до цього закладу. Кожного разу вони готують цікаві тематичні програми для дітей. Танці, футбол, йога, орігамі, петриківський розпис – чого тільки не було за цей час. На особливу увагу заслуговує, створений сумісно з педагогами та старшокласниками, «Сквер життя». Ялини звичайні, берези, липи, горобина, катальпи, верби плакучі, ялівець козацький, юки – загалом більше як сотня дерев – на території закладу розгорнувся справжній «чарівний ліс». Цьогоріч, напередодні Дня Святого Миколая у «Сквері» з’явилась ще одна «Новорічна красуня».

Ініціатори завжди відповідально готуються до кожної зустрічі. Говорять, в цьому закладі особлива атмосфера, чудові, талановиті діти та привітний колектив.

Тут з вихованцями працюють понад півсотні вчителів. Дітей навчають дефектологи, корекційні та соціальні педагоги.

Наталія Миколаївна Конюхова робить в цьому закладі 28 років, 6 з них – директором. Із великою повагою та любов’ю розповідає про своїх учнів. Не забувають тут і про випускників навчально-реабілітаційного центру.

«Валєра Стесевський, Якуба Стас, дуже багато, Юля Панасеко, Акімова Саша – приїжджають діти і вони щасливі від того, що перебували в нашому навчальному закладі. Вони – активісти. Закінчили ПТУ, де здобули будівельну спеціальність, технікуми, інститути. Працюють викладачами в тих училищах, в яких починали свій старт. Дехто здобув педагогічну освіту і працює в школі викладачем – є і такі випадки. Діти нам вдячні» ─ говорить Наталія Миколаївна.

Загалом в цій школі – майже сотня працівників. Колектив багато років незмінний. Усі разом вони – одна велика родина. Недарма ж кажуть, що учитель – це не професія, а ціле життя, віддане дітям і рідній школі.

«Ми вдячні волонтерам, які допомагають в соціалізації, активізації дітей. Ми осторонь не стоїмо, працюємо на благо дітей. Ми разом по життю ідемо, у нас єдині думки, єдина мета. Легко жити, бо ми – єдине ціле!» − з вдячністю зауважує пані директорка.

Історія «Котовського навчально-реабілітаційного центру» починається з 1959 року. Стартував він, як спеціальна допоміжна школа-інтернат для дітей з вадами розумового та фізичного розвитку. У 2012-му році отримав вже нову назву. Зараз тут навчається 165 дітей, віком від 3 до 18 років. Хоча були часи, коли кількість учнів сягала майже дві сотні.

Вихованці навчально-реабілітаційного центру завжди активні учасники сільських, районних, обласних та всеукраїнських конкурсів. Неодноразово демонстрували свою майстерність у спортивних турнірах.

Серед останніх перемог – конкурс на найкраще відео на тему «ЗАОЩАДЖУЙ!»(Національний банк України) та «Ми – рок-зіркова школа!». Свої здібності діти показали і на обласній виставці декоративно-прикладного мистецтва, присвяченої Міжнародному дню інвалідів. Здобули бронзу на обласних змаганнях з баскетболу.

Але більш за все школа пишається своїми «майстрами рукоділля». В стінах цього закладу часто влаштовуються власні експозиції − «Золоті ручки». Вироби із паперу, картону, дерева, бісеру та інших матеріалів діти готують власноруч.

Так сьогодні для друзів із Дніпра вихованці влаштували справжній ярмарок «Hand Made», присвячений Дню Святого Миколая. До речі, вбрання для ялинки хлопці та дівчата також робили своїми руками.

Крім тематичної програми, для дітей волонтери приготували яскраві подарунки: смаколики, навчальні та розвиваючі ігри. А на десерт на вихованців чекало солодке частування.

Кульмінацією зустрічі вже давніх друзів стало відео-звернення від талановитих дніпровських ведучих та вокалістів. Вони виконали для дітей всесвітньо відомий благодійний сингл We Are the World, написаний Майклом Джексоном та Лайонелом Річі. «Всі ми − частинка великої родини, і любов − все, що потрібно нам» ─ в такт пісні підспівували і діти, і дорослі.

Дітям, які лишилися без піклування батьків, з вадами розумового та фізичного розвитку, складно адаптуватися в соціумі. Вони потребують особливої уваги від педагогів, вихователів. Їм так необхідна любов і турбота кожного з нас.

Цьогоріч до «Акції доброчинності» дніпровських волонтерів приєдналась і компанія ТОВ «ТД Агротайм». Керівництво та співробітники компанії неодноразово брали участь у різних проектах допомоги дітям-сиротам.

Благодійна діяльність – невід’ємна частина соціальної політики ТОВ «ТД Агротайм», яка спрямована на допомогу тим, хто більше за інших її потребує.